Nincs engedélyezve a javascript.
Briliáns barátnőm

Briliáns barátnőm
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Borító ár:
2 799 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 659 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

„Ferrante fever - így nevezték a jelenséget, amely pár éve a Nápolyi regények megjelenésekor végigsöpört a világon. A híradások szinte mindegyike megemlítette a szerző személyét körüllengő homályt, ugyanis az Elena Ferrante írói álnév. A mai napig nem tudni, hogy kit takar, bár a tetralógia sikerének köszönhetően a találgatások megszaporodtak.
Leírás
Raktári kód:
225528
ISBN:
9789636330644
EAN:
9789636330644
Gyártó kód:
36007
Megjelenés:
2023.
Oldalszám:
344
Nyelv:
magyar
„Ferrante fever - így nevezték a jelenséget, amely pár éve a Nápolyi regények megjelenésekor végigsöpört a világon. A híradások szinte mindegyike megemlítette a szerző személyét körüllengő homályt, ugyanis az Elena Ferrante írói álnév. A mai napig nem tudni, hogy kit takar, bár a tetralógia sikerének köszönhetően a találgatások megszaporodtak. Olyannyira, hogy 2016 október elején bejárta a nemzetközi és a hazai sajtót Claudio Gatti oknyomozó újságíró cikke, amelyben számos adattal alátámasztva felfedni véli a szerző kilétét: szerinte Ferrante valójában egy Olaszországban kevéssé ismert fordító, Anita Raja. Lila Cerullo és Elena Greco tűz és víz. Lina fiús, robbanékony, erőszakos, parancsolásra született, Elena lágy, odaadó, szorgalmas, figyelmes és önfeláldozó. Jobban nem is különbözhetnének, sorsuk mégis egy életre összefonódik az 1950-es évek poros nápolyi udvarain. Hol elválaszthatatlan barátnők, hol fékezhetetlen szellemi riválisok. Nem tudnak se egymással, se egymás nélkül élni, kiegészítik, inspirálják egymást; egyikük sem lenne a másik nélkül az, aki. Mindketten egy szegénységgel küszködő, büszke, erőszakos férfitársadalomban próbálnak a maguk módján boldogulni, előrébb jutni, a tőlük telhető legnagyobb függetlenséget kivívni. A Briliáns barátnőm, melyben Lila és Elena gyermek- és kamaszkorát ismerjük meg, egy négykötetes regényfolyam, a Nápolyi regények első része. Elena Ferrante gazdag érzelmekkel és lenyűgöző intelligenciával ábrázolja két főszereplője személyiségfejlődését és a mindent felülíró szeretetet és csodálatot, mely évtizedeken át táplálta és mélyítette barátságukat. Elena Ferrante a kortárs világirodalom nagy rejtélye. Regényei zajos sikert aratnak, díjakat nyernek, számos nyelvre lefordítják őket, de kiléte ismeretlen. Annyi tudható róla, hogy Nápolyban született és ő a Tékozló szeretet, az Amikor elhagytak és a Nő a sötétben szerzője. Első két regényét Mario Martone, valamint Roberto Faenza filmesítette meg. La Frantumaglia című műhelynaplójában levelezését, jegyzeteit valamint kiadatlan írásait gyűjtötte össze. 2007-ben La spiaggia di notte (Éjjeli strand) címen egy gyerekkönyve is megjelent. A Briliáns barátnőm a Nápolyi regények című tetralógiájának első kötete. Ez a könyv egyike az évtized 50 legemlékezetesebb világirodalmi megjelenéseinek.” – Könyves Magazin
A szerzőről
Elena Ferrante
Elena Ferrante

Elena Ferrante egy olasz regényíró, aki álnéven publikál. Könyvei eredetileg olaszul jelentek meg, de számos nyelvre lefordították őket. Legismertebb műve a négy részből álló Nápolyi regénysorozat. Ferrante életrajzáról kevés információ áll rendelkezésre, mivel az író szigorúan őrzi anonimitását. A Nápolyi regények két okos, 1944-ben Nápolyban született lány életét követik nyomon, akik saját helyüket keresik egy erőszakos és elnyomó környezetben. A sorozat részei: Briliáns barátnőm, Az új név története, Aki megszökik, és aki marad, valamint Az elveszett gyermek története, amelyet jelöltek az egyik legrangosabb olasz irodalmi díjra, a Strega-díjra.

Ferrante szerint „a könyveknek, ha már megírták őket, nincs szükségük a szerzőikre.” Gyakran hangsúlyozta, hogy írói munkájának alapfeltétele az anonimitás, és számára kulcsfontosságú, hogy távol tartsa valódi nevét a nyilvánosságtól.

Vélemények