Nincs engedélyezve a javascript.
A forradalom végtelensége - Lukács György politika- és társadalomelmélete

A forradalom végtelensége - Lukács György politika- és társadalomelmélete

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
2 610 Ft
Borító ár:
2 900 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 610 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

A fiatal Lukács György 1918-ban Kiknek nem kell és miért a Balázs Béla költészete címmel jelentetett meg írást, amely nem csak a barátja melletti szövetség jele volt, hanem a szövegben a filozófus az élet, a mélység és a szociális világ szemléletének megújítását is szorgalmazza.
Leírás
Raktári kód:
156822
ISBN:
9789634142447
EAN:
9789634142447
Megjelenés:
2016.
Kötésmód:
puha
Oldalszám:
248
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
372
A fiatal Lukács György 1918-ban Kiknek nem kell és miért a Balázs Béla költészete címmel jelentetett meg írást, amely nem csak a barátja melletti szövetség jele volt, hanem a szövegben a filozófus az élet, a mélység és a szociális világ szemléletének megújítását is szorgalmazza. A forradalom végtelensége kötet szerzői kellő szerénységgel, de ugyanezt gondolkodják a késő modern politikai kapitalizmus korában, és ennek megfelelően üzennek is: Lukács György kell.

Az utóbbi években a magyar filozófus személyére, munkásságára és politikai gondolkodására rengeteg vakolat rakódott rá, amelyet nem csak a magyar politika- és filozófiatörténet kárára követtek el, hanem a társadalomelmélet, továbbá a baloldali, radikális filozófia és politikai cselekvés visszaszorításának szándékával is. Ez a kötet így nem csak egy rekonstrukciós munka, hanem Lukács György életművének és dilemmáinak bemutatása és megtisztítása során aktualizált politikai és egzisztenciális kihívásokat is végig gondolhat az olvasó. Az olvasói utazás 19181919 környékén veszi kezdetét, a filozófiai és forradalmi marxizmus ad keretet a kötetnek. Míg eljutunk a jelenkorhoz, addig kiemelt módon foglalkozhatunk Lukács György 1956 októberi aktivitásával, lépéseivel és döntéseivel, a lukácsi gondolatok megjelenésével a kádári hétköznapok munkásainak fejében és igényeiben is.

Ebben az utazásban az olvasót nem csak Lukács, hanem többek között Immanuel Kant, Jászi Oszkár, Herbert Marcuse, Ernst Bloch, Martin Heidegger, Eörsi István, Antonio Negri, Douglas Kellner, Chantal Mouffe, Slavoj (R)iľek vagy éppen Peter Sloterdijk is kísérik. Az út elején Marx áll, a végén pedig remélhetőleg az olvasó önfelszólítása: Cselekedj! Az igazi baloldali politikai cselekvés ugyanis a forradalom legendájára épít. Nem lehetséges cselekvés politikai- és társadalomelméleti megalapozás és fantázia nélkül.

A forradalom végtelensége szerzői reményeik szerint a lukácsi életműre vonatkozó filozófiai- és politikaelméleti rekonstrukciótól indulva a kortárs politikai cselekvés konkrétságának felmutatásáig tartó úton a politika, az élet születik újjá.
Vélemények