Nincs engedélyezve a javascript.
Trianon másodszor - Az 1947-es párizsi békeszerződés
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

Trianon másodszor - Az 1947-es párizsi békeszerződés

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 8 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 949 Ft
Borító ár:
5 499 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 849 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

"A trianoni békeszerződés területi előírásainak visszaállítása nem volt eleve elrendelt szükségszerűség. Abban, hogy az 1946-os párizsi békekonferencián végül mégis ez a döntés született, több tényező játszott közre.
Leírás
Raktári kód:
209908
EAN:
9789634799528
Megjelenés:
2022.11.11.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
336
Nyelv:
magyar
"A trianoni békeszerződés területi előírásainak visszaállítása nem volt eleve elrendelt szükségszerűség. Abban, hogy az 1946-os párizsi békekonferencián végül mégis ez a döntés született, több tényező játszott közre. Meghatározó szerepe - az első világháború utáni helyzethez hasonlóan - ebben is a győztes nagyhatalmaknak volt. Az ő döntésüket viszont nemcsak saját elveik és érdekeik, hanem Magyarország és riválisainak második világháborús szereplése, valamint a háború utáni diplomáciájuk is jelentősen befolyásolta."
A második világháborút lezáró, 1947. február 10-én aláírt magyar békeszerződés egyetlen apró eltéréssel visszaállította Magyarország 1938 előtti, a trianoni békeszerződésben megállapított határait. Életműsorozatának újabb kötetében Romsics Ignác ezt a második világháború alatt kezdődött és 1947-re befejeződött döntéshozatali folyamatot, a párizsi békekonferencia előzményeit és döntéseit, a magyar delegáció működését és a különböző bizottságok vitáit rekonstruálja a rendelkezésre álló magyar és külföldi szakirodalom felhasználásával, valamint új forráscsoportok bevonásával. A kötet a korábban Az 1947-es párizsi békeszerződés címmel megjelent könyv újrakiadása.
A szerzőről
Romsics Ignác
Romsics Ignác

Romsics Ignác Széchenyi-díjas magyar történész és egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, aki a 20. századi magyar történelem elismert kutatója. Tanulmányait a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán és az ELTE-n végezte. Pályafutását a Bács-Kiskun Megyei Levéltárban kezdte, majd az MTA Történettudományi Intézeténél, a Magyarságkutató Intézetnél és az ELTE-n folytatta. Jelenleg az Eszterházy Károly Főiskola oktatója. Kutatási területe a 20. századi magyar politikatörténet, különösen a két világháború közötti időszakra összpontosítva. Munkássága nagy jelentőségű, több monográfiája is kiemelkedő.

Vélemények