Nincs engedélyezve a javascript.
Globalizáció Kelet-Közép-Európában a második világháború után: narratívák és ellennarratívák
A kép illusztráció

Globalizáció Kelet-Közép-Európában a második világháború után: narratívák és ellennarratívák

Előrendelhető
Borító ár:
2 950 Ft
Bevezető ár:
2 655 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Az utóbbi évtizedben megélénkült a kelet-európai államszocialista országok globalizációjáról folytatott nemzetközi tudományos diskurzus. Tomka Béla kötete nagy figyelmet fordít az új kutatási eredmények recepciójára, egyszersmind a kelet-közép-európai régió - és benne Magyarország - vizsgálatával kíván hozzájárulni a globalizáció történetéről folytatott vitákhoz.
Leírás
Raktári kód:
234650
EAN:
9786156604088
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
192
Méret [mm]:
150 x 230 x 14
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
302
Az utóbbi évtizedben megélénkült a kelet-európai államszocialista országok globalizációjáról folytatott nemzetközi tudományos diskurzus. Tomka Béla kötete nagy figyelmet fordít az új kutatási eredmények recepciójára, egyszersmind a kelet-közép-európai régió - és benne Magyarország - vizsgálatával kíván hozzájárulni a globalizáció történetéről folytatott vitákhoz. A tanulmány először az államszocialista országok globalizációjára vonatkozó régebbi és újabb narratívák elemzését végzi el. Ezt követően a második világháború utáni mintegy fél évszázad globalizációs folyamatának empirikus vizsgálatára vállalkozik három kelet-közép-európai ország esetében (Lengyelország, Csehszlovákia és Magyarország), bevonva a gazdasági, a társadalmi és a kulturális globalizáció fontos aspektusait. Eredményei számos lényeges területen eltérnek más kutatások megállapításaitól. A tanulmányt a téma kiváló szakértőinek hozzászólásai követik. A különböző megközelítések és álláspontok együttes megjelenése élénkíteni kívánja a Magyarországon az 1945 utáni évtizedek globalizációjáról folyó szakmai eszmecserét.
Vélemények