Nincs engedélyezve a javascript.
Én hát hazámért élni fogok
A kép illusztráció

Én hát hazámért élni fogok
Tanulmányok a magyar reformkorról

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
5 000 Ft
Borító ár:
5 000 Ft
Kötött ár:
4 500 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
A könyv a zalaegerszegi levéltáros-történész szerző "Deák, Zala, reformkor" címmel, a '48-as KönyvTár sorozatban 2021-ben napvilágot látott tanulmánykötetének folytatása.
Leírás
Raktári kód:
233942
EAN:
9789634800521
Megjelenés:
2025.03.31.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
268
Méret [mm]:
165 x 235 x 16
Nyelv:
magyar
A könyv a zalaegerszegi levéltáros-történész szerző "Deák, Zala, reformkor" címmel, a '48-as KönyvTár sorozatban 2021-ben napvilágot látott tanulmánykötetének folytatása. Az újabb válogatás tizenkét, eredetileg 1989 és 2023 között publikált tanulmányt tartalmaz (a korábbiakat többé-kevésbé javított, bővített változatban), melyből tíz kifejezetten Zala vármegye reformkori történetével foglalkozik, de a két másik, inkább Sopron megyéhez kötődő munkának is vannak zalai vonatkozásai.
Zala vármegye az 1830-as, 1840-es években - elsősorban a magyar liberális reformellenzék vezéregyénisége, Deák Ferenc politikai hátországaként - az oppozíció egyik fellegvára volt. Az itt zajló közéleti események, a helyi szabadelvűek és konzervatívok küzdelmei nem egyszer országos jelentőséggel bírtak és hatást gyakoroltak a pozsonyi országgyűlés munkájára, illetve a magyar reformmozgalom egészére is. Ezt tükrözi a kötet tanulmányainak többsége; főszereplőjük Deák Ferenc és az őt támogató Csány László, a zalai liberális ellenzék pártvezére. Az írások kétharmada tudományos emléküléseken vagy konferenciákon elhangzott előadások alapján készült, és többnyire a reformkor zalai közéletével, illetve politikatörténetével foglalkozik. Mellettük helyet kapott a kötetben egy-egy jog-, gazdaság-, környezet- és egyháztörténeti munka, valamint Zala mindennapjainak és pecsétjének történetére vonatkozó tanulmány is (utóbbi képekkel illusztrálva.)
A könyv ilyen módon több oldalról igyekszik megvilágítani és árnyalni a magyar reformkor gazdag, ám az utóbbi években kissé elhanyagolt történelmét.
Vélemények