Nincs engedélyezve a javascript.
Vakvágány - A "szocializmus alapjainak lerakása" vidéken a hosszú ötvenes években 2.
A kép illusztráció

Vakvágány - A "szocializmus alapjainak lerakása" vidéken a hosszú ötvenes években 2.

Sorozat:

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Borító ár:
3 900 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 730 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága 2014-ben megalakított közös Vidéktörténeti Témacsoportja a szovjetizálás bevezető időszakának vizsgálata után a megszilárduló kommunista diktatúra 1948-cal kezdődő másfél évtizedét állította kutatásai középpontjába. E munka eredményeképp jelent meg 2018-ban a Vakvágány.
Leírás
Raktári kód:
235008
EAN:
9789634161783
Megjelenés:
2019.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
644
Méret [mm]:
173 x 243 x 42
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
1210
Az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága 2014-ben megalakított közös Vidéktörténeti Témacsoportja a szovjetizálás bevezető időszakának vizsgálata után a megszilárduló kommunista diktatúra 1948-cal kezdődő másfél évtizedét állította kutatásai középpontjába. E munka eredményeképp jelent meg 2018-ban a Vakvágány. A "szocializmus alapjainak lerakása" vidéken a hosszú ötvenes években 1. című tanulmánykötet. Jelen munka, ahogy címe is jelzi, a megelőző szerves folytatása.
A Magyar vidék a 20. században sorozatba illeszkedő kötet címe a magyar vidék fejlődését évtizedekre kényszerpályára terelő folyamatokra utal, friss kutatásokra épülő tanulmányai ezekbe nyújtanak bővebb betekintést. Olvashatunk többek között az ötvenes évek diktatúrája, illetve az 1956 után kiépülő Kádár-rezsim vidékpolitikájáról, az osztályharc eszközeként alkalmazott kuláklistázásokról, az ÁVH-nak a földjükből élő paraszti közösségek szétzilálását, a vidéki társadalom terrorizálását célzó, konstruált perekben kiteljesedő tevékenységéről, az egyházak megtöréséről, a hatvanas évek elején más formában újraindított kényszerkollektivizálásról. A tanulmányok e társadalomtörténeti fordulatok során a vidék lakosságát ért megpróbáltatásokat, ezek máig ható következményeit is bemutatják.
Vélemények