Nincs engedélyezve a javascript.
„Egy régi levélen ezt irva találtam.”

„Egy régi levélen ezt irva találtam.”
Kétszáz éve született Arany János és Tompa Mihály

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
2 241 Ft
Borító ár:
2 490 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 241 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Az „Egy régi levélen ezt irva találtam.” Arany János és Tompa Mihály munkásságának állít emléket az alkotók születésének kétszázadik évfordulóján. A kötet elsősorban arra a kérdésre keresi a választ, hogy az „eposzi hitelesség” milyen helyet foglal el Arany János költészetében.
Leírás
Raktári kód:
170332
ISBN:
9789632637310
EAN:
9789632637310
Megjelenés:
2017.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
226
Nyelv:
magyar
Az „Egy régi levélen ezt irva találtam.” Arany János és Tompa Mihály munkásságának állít emléket az alkotók születésének kétszázadik évfordulóján. A kötet elsősorban arra a kérdésre keresi a választ, hogy az „eposzi hitelesség” milyen helyet foglal el Arany János költészetében. A különböző műfajú szövegek (Toldi,Toldi estéje,Tengeri-hántás,Bolond Istók,A nagyidai cigányok stb.) elemzése során Druzsin Ferenc ehhez a problémakörhöz egyrészt az elbeszélő költemények, balladák, vígeposzok hátterében álló néphit és hiedelemvilág áttekintése, másrészt a komikum Arany János-i változatainak feltérképezése segítségével kalauzolja közelebb az olvasót. Az előbbi kategória kapcsán többek között a táltos és a boszorkány alakja, a hamis eskü és az ünneprontás változatai kerülnek előtérbe; az utóbbi kapcsán a humor, a szatíra, a groteszk és a tiszta komikum működésmódja. Jóllehet Druzsin Ferenc könyvének nagyobbik része Arany János költeményeire összpontosít, és csak az utolsó fejezetben foglalkozik részletesebben Tompa munkásságával, a vizsgálódások közben a szerző sosem mulasztja el, hogy körbejárja a két pályatárs alkotásainak találkozási pontjait.
Vélemények