Nincs engedélyezve a javascript.
Fekete lyukak
A kép illusztráció

Fekete lyukak
A BBC Reith–előadásai

Fordító:

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
2 961 Ft
Borító ár:
3 290 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 797 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

„Azt tartják, a tények néha furcsábbak a fantázia szüleményeinél, és ez sehol másutt nem igaz annyira, mint a fekete lyukak esetében. A fekete lyukak külön...
Leírás
Raktári kód:
198550
ISBN:
9789632521749
EAN:
9789632521749
Megjelenés:
2021.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
116
Nyelv:
magyar
„Azt tartják, a tények néha furcsábbak a fantázia szüleményeinél, és ez sehol másutt nem igaz annyira, mint a fekete lyukak esetében. A fekete lyukak különösebbek, mint bármi, amit csak a tudományos-fantasztikus írók megálmodtak.” Stephen Hawking professzor 2016-ban két előadást tartott a BBC Reith-előadássorozatában, arról a témáról, amelyik már évtizedek óta foglalkoztatja őt – a fekete lyukakról. A legendás fizikus ebben a két, maradandó élményt adó előadásában kifejti, hogy csak akkor juthatunk közelebb az univerzum titkainak feltárásához, ha megértjük a fekete lyukakat és azt a kihívást, amelyet ezek az objektumok a tér és az idő természetére vonatkozóan jelentenek.
A szerzőről
Stephen Hawking
Stephen Hawking

Stephen William Hawking (1942. január 8. - 2018. március 14.) vezető angol elméleti fizikus, aki nemcsak szakmai eredményei, hanem ismeretterjesztő munkássága révén is a populáris kultúra részévé vált. Oxfordban született, ahol a Galilei halálának 300. évfordulóján jött világra. Iskolai évei alatt nem volt kiemelkedő tanuló, de az oxfordi egyetemen fizikából summa cum laude minősítést szerzett, majd 1962-ben a Cambridge-i Egyetemen kezdett doktorálni.

Hawking korai mozgásproblémái miatt orvosi vizsgálatokra kellett mennie, ahol végül amiotrófiás laterálszklerózist (ALS) diagnosztizáltak nála. A betegség előrehaladása ellenére 1965-ben feleségül vette Jane Wilde-ot, és megszerezte doktori fokozatát 1966-ban. 1967-ben született fia, Robert, 1969-ben pedig lánya, Lucy. Betegsége fokozatosan megnehezítette életét; 1969 óta tolószéket használ, 1985 óta pedig ápolók segítik mindennapi tevékenységeiben.

Hawking célja az volt, hogy összeegyeztesse az általános relativitáselméletet a részecskefizikával, amely az „Mindenség elmélete” megalkotásához vezethet. Munkássága számos tudományos fordulatot tartalmazott, és élete során különböző gyermekkönyveket is írt lányával, Lucyval. Hawking 2006-ban elvált, de a válás után kapcsolata gyermekeivel javult, és három unokája is van.

Vélemények