Lépj ki a szorongás és félelem ördögi köréből, hogy teret kapjon a kapcsolatodban a szeretet, a bizalom és a törődés
Itt az ideje, hogy abbahagyd a kapcsolatod túlgondolását!
"A boldog szerelmi történeteket létrehozzuk, nem pedig csak úgy megtörténnek."
A szüntelen aggodalmaskodás és agyalás nem csak önmagunkban tesz kárt. A rumináció - ismétlődő, nemkívánatos rágódás egy gondolatról, helyzetről vagy döntésről, ami megzavarja a mindennapjainkat - gyakori és romboló hatású probléma, ami idővel alááshatja egy párkapcsolat kötelékét. Gyakorta túlgondoljuk a kapcsolatunkat, belefulladunk a negatív gondolatok spiráljába, emiatt szorongás, a hibáztatás vagy a kétségek ciklusaiba ragadunk. Ugyan a párunkkal kapcsolatos negatív gondolataink és ítéleteink sokszor megalapozatlanok, mégis egy egészséges kapcsolat szétbomlásához is vezethetnek. Még ha tudatában is vagyunk a túlzott rágódásnak, és az általuk okozott kárnak, az agyalást megállítani nem olyan egyszerű dolog.
Alicia Munoz okleveles párterapeuta olyan alapvető és könnyedén elsajátítható készségeket mutat be, amelyek segítségével megváltoztathatjuk a szerelmi történeteink cselekményét és megtanulhatunk jól szeretni.
A szerző éleslátó és őszinte könyve segít felismerni és elengedni az agyalást a kognitív viselkedésterápiából (CBT) és a mindfulnessből merített négylépcsős gyakorlatnak köszönhetően.
A LASSÚ megközelítés (angolul SLOW - a seeing, labeling, opening, and welcoming szavakból álló elnevezés) - látás, címkézés, megnyílás és befogadás - segíthet abban, hogy a minket felzaklató gondolatok ismételgetése helyett megtanuljuk megélni a jelen pillanatot, túllépjünk a túlzott rágódáson, így újra felfedezzük az örömöt, a könnyedséget és a tartalmas kapcsolatot partnerünkkel.
A LASSÚ megközelítés segítségével megtanulhatod, hogyan:
-Lásd tisztán a rumináció folyamatát-Címkézd fel a ruminációs ciklusokat
-Nyílj meg és teremts teret magadnak
-Fogadd el a blokkolt tapasztalatokat
Azzal, hogy feltérképezzük a saját és a párunk kötődési stílusát - akár együtt végezzük a gyakorlatokat, akár egyedül - miközben felismerjük a rágódási ciklusainkat, a berögződéseinket, megtanulunk hatékonyabban és szeretetteljesebben kommunikálni, így képesek leszünk védekezés helyett befogadni a tapasztalatokat, és ezáltal csökkenteni a szorongást. Nem utolsó sorban pedig, képesek leszünk újonnan felismerni mindazt ami valójában fontos a kapcsolatunkban.
"A cél nem a kellemetlenségek elkerülése, hanem az, hogy eljussunk a párkapcsolati problémák gyökeréig, miközben kíváncsiak, nyitottak maradunk és kapcsolódunk a nehéz pillanatokban."