Nincs engedélyezve a javascript.
A Fuggerek
bf.png
A kép illusztráció
bf.png

A Fuggerek Császári és királyi bankárok

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Borító ár:
5 499 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 574 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

"Vásárolj magadnak egy császárt!" Mai világunk kialakításában hatalmas szerepe volt egy augsburgi bankárcsaládnak, a Fuggereknek. A dinasztiát 1367-ben alapította egy szegény vidéki takács, Hans Fugger.
Leírás
Raktári kód:
229653
EAN:
9789632676494
Megjelenés:
2024.11.18.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
440
Méret [mm]:
144 x 204 x 27
Nyelv:
magyar
"Vásárolj magadnak egy császárt!"
Mai világunk kialakításában hatalmas szerepe volt egy augsburgi bankárcsaládnak, a Fuggereknek. A dinasztiát 1367-ben alapította egy szegény vidéki takács, Hans Fugger. Alig százötven évvel később már a Német-római Birodalom vagyonának egytizede az ő kezükben volt, és nélkülük nem történt sem császár- sem pápaválasztás, nem született sem hadüzenet, sem békekötés.
A Fuggerek zseniális újítók voltak, amit többek között az is bizonyít, hogy titkosszolgálatokat megszégyenítő hírhálózatot építettek ki, így sokszor már akkor lecsaptak egy-egy üzleti lehetőségre, amikor versenytársaik még nem is hallottak róla. Rövid időn belül szinte az egész európai kereskedelem a felügyeletük alatt állt a rabszolga-kereskedelemtől a fűszerimporton és a bányaiparon át az egyházi feloldozást adó búcsúcédulák terjesztéséig.
Európa összes nagyobb városában nyitottak kirendeltségeket, de jelen voltak Amerikában és Afrikában is, sőt a magyar történelemben is fontos szereplőkké váltak, miután Jakob Fugger Thurzó János bányavállalkozóval együttműködve megszerezték a felvidéki bányákat.
Günter Ogger hitelesen, mégis rendkívül olvasmányosan ír könyvében erről a cseppet sem hétköznapi családról.
Vélemények