Nincs engedélyezve a javascript.
Alul semmi?
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

Alul semmi?
Esélyek és veszélyek COVID idején

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 8 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 499 Ft
Borító ár:
4 999 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 499 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

A Covid valamennyiünk életét kibillentette a megszokott kerékvágásból. De vajon hogyan tekintünk ezekre a változásokra, veszélyként vagy esélyként?
Leírás
Raktári kód:
201714
ISBN:
9789634755203
EAN:
9789634755203
Megjelenés:
2021.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
280
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
350

A Covid valamennyiünk életét kibillentette a megszokott kerékvágásból. De vajon hogyan tekintünk ezekre a változásokra, veszélyként vagy esélyként? Ezt a kérdést járja körül új könyvében a népszerű televíziós műsorvezető, aki a karanténidőszak alatt is végig dolgozott, közérzeti talk show-ja adásaiban folyamatosan tudósítva mindarról, ami a járvány és a lezárások nehézségei kapcsán a legjobban érdekelt minket, nézőket. Hogyan vált a koronavírus jelképévé az alul semmi, amikor otthonról online dolgozva, felül szépen felöltözve, alul viszont pizsamanadrágban próbáltuk fenntartani a normalitás látszatát? Miért lettek a hétköznapok hősei a futárok? Hogyan vizsgázott az egészségügy és a digitális oktatás? Hogyan bizonyosodott be a kultúráról, hogy az a túlélésünk záloga? Mennyire viselt meg minket az emberi kapcsolatok hiánya, amikor a mindennapjainkból eltűnt a puszi, az ölelés, a kézfogás?
Amikor hónapokon keresztül csak maszkban és távolságot tartva találkozhattunk a számunkra legkedvesebb emberekkel, amikor el kellett fogadnunk, hogy nincs húsvét, nincs karácsony, nincsenek családi ünnepek? A szerző feszültségekkel teli, tanulságos történeteket oszt meg velünk a saját és mások életéből, gondolataival további töprengésre késztet, és mindezt kultúrtörténeti érdekességekkel egészíti ki, hiszen a járványok évszázadok óta kísérői az emberiség történetének. H


ogyan tovább? – teszi fel a kérdést Jakupcsek Gabriella. Mindannyian súlyos veszteségeket szenvedtünk, ám ezt az embert próbáló időszakot felfoghatjuk úgy is, mint ami továbbvisz a fejlődés útján. Hozzásegíthet ahhoz, hogy megtanuljunk hatékonyabban bánni értékes életidőnkkel, megszabaduljunk fölösleges terheinktől, és csak azt tartsuk meg, ami valóban támogat. A történtekkel szembenézni, a megfelelő következtetéseket levonni, és az új körülményekhez alkalmazkodni most is, mint mindig, megúszhatatlan.

A szerzőről
Jakupcsek Gabriella
Jakupcsek Gabriella

Jakupcsek Gabriella magyar újságíró, műsorvezető és tanár.

Számos vetélkedő vezetője és szereplője is volt már, vezetett magazin műsorokat és különböző show-kat, emellett pedig dolgozott már rádióban és könyveket is ír. Közel tíz évig dolgozott a Magyar Televízió szerkesztőjeként, műsorvezetőjeként és rovatvezetőjeként. Ezen kívül volt a TV2, a Danubius Rádió és az ATV munkatársa is.

Kiérdemelte a Legjobb Női Műsorvezető díjat, a Pro-Európa díjat, valamint az Antistigma-díjat. 

Az évek során Gabriellának számtalan kötete jelent meg, amelyek munkájából adódóan olyanok mint a beszélgetések. Véleménye szerint könyvei szubjektívek, lehet velük egyetérteni és vitatkozni is, csak egyet nem lehet: közömbösnek maradni.

Gyakran feszeget különböző tabutémákat, előszeretettel beszél az anyaságról, a gyermekvállalásról, a munkatapasztalatairól, továbbá arról, hogy számára mit jelent a nőiesség. Szerinte az önszeretet és önelfogadás elengedhetetlen ahhoz, hogy a lehető legboldogabban tudjuk felhasználni a rendelkezésünkre álló időt ezen a Földön.

 

Vélemények