Nincs engedélyezve a javascript.
Valamiféle törvények szerint - Válogatott versek
A kép illusztráció

Valamiféle törvények szerint - Válogatott versek

Szállítás:
1-3 munkanap
Készleten
Borító ár:
3 990 Ft
Kötött ár:
3 591 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
A kötet címe arra az antropológiai tényre utal, hogy életünket valamiféle törvények irányítják, amelyeket soha nem ismerhetünk meg teljesen. Más szavakkal, ahogy Montaigne Esszéi 19. fejezetének címe mondja, "csak halálunk után ítélhetjük meg szerencsénket". Avagy - József Attilával szólva -: "A lét dadog, / csak a törvény a tiszta beszéd".
Kedvencnek jelölöm
Leírás
Raktári kód:
243155
EAN:
9789634686101
Megjelenés:
2026.04.27.
Kötésmód:
kartonált ragasztókötés visszahajló füllel
Oldalszám:
96
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
100
A kötet címe arra az antropológiai tényre utal, hogy életünket valamiféle törvények irányítják, amelyeket soha nem ismerhetünk meg teljesen. Más szavakkal, ahogy Montaigne Esszéi 19. fejezetének címe mondja, "csak halálunk után ítélhetjük meg szerencsénket". Avagy - József Attilával szólva -: "A lét dadog, / csak a törvény a tiszta beszéd". Csakhogy a törvényt nem ismerjük. Ezt a csinos kis pardoxont fejezi ki a kötet címadó verse: "valamiféle törvények szerint / halálos néma ami eleven". Ez a két sor azonban csak egy fatras tézisét adja. A fatras késő középkori francia versforma, amely egy kétsoros tézisből és egy kifejtésből áll. Ez utóbbi a tézis két sorát tartalmazza, és köztük kilenc további sort, amelyek a tézis jelentését gyökeresen - és többnyire viccesen - megváltoztatják. Ha jól sikerül, akkor a lehetséges jelentések elszabadulnak, és a lényegközpontú gondolkodás megroggyan.
Vélemények