Nincs engedélyezve a javascript.
Hamisítók
A kép illusztráció

Előrendelhető
Várható megjelenés:
2025.05.14.
Borító ár:
5 999 Ft
Kötött ár:
5 399 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
„A padlót teljes terjedelmében elborította többszáz méternyi filmtekercs, méghozzá abból is a legérzékenyebb fajta: a negatív. Az anyag, amelyet a széltől is óvni illett, hogy meg ne sérüljön, hiszen erről készítették később a számtalan pozitívot.
Leírás
Raktári kód:
234921
EAN:
9789635725595
Várható megjelenés:
2025.05.14.
Kötésmód:
füles, kartonált
Oldalszám:
380
Méret [mm]:
123 x 203 x 30
Nyelv:
magyar
„A padlót teljes terjedelmében elborította többszáz méternyi filmtekercs, méghozzá abból is a legérzékenyebb fajta: a negatív. Az anyag, amelyet a széltől is óvni illett, hogy meg ne sérüljön, hiszen erről készítették később a számtalan pozitívot. Tekeredett, fordult, nyújtózkodott ez a celluloidszalag minden irányba, néhol, nem találva már helyet, felgyűrődött, hurkokat írt le, és a nyitott ajtón beáramló léghuzatban sziszegett, akár Ká, az óriáskígyó.
– Voila! – büszkélkedett Antos, és látva habozásomat, elém tülekedett hordóhasával.
Bumszli bakancsával betrappolt, mit sem törődve azzal, hogy min lépeget. Levegőt is alig mertem venni.
És elkezdett körbekolbászolni a szobában. Fütyörészve battyogott, testének jókora súlyát direkte ráeresztve a filmnegatívra, ami fájdalmasan meg-megreccsent a bakancsa talpa alatt. Mikor látta, hogy még mindig kővé meredve bámulom a küszöbön, megállt, és nevetni kezdett.
– Tudod, mit csinálok én most, öcsém?
– Nem. Nem tudom.
– Archiválok!”
1971-ben Goldstein Balázs fiatal, ambiciózus rendezőként csöppen a Filmhíradó kulisszák mögötti világába. Azt hiszi, az igazság nyomába eredhet, de hamar rá kell döbbennie: itt a valóságot nem rögzítik, hanem megalkotják. A szakma mesterfogásai között nemcsak a vágás, hanem a manipuláció is alapvető eszköz – bakanccsal roncsolt „archív” felvételek, statisztákkal újrajátszott jelenetek, gondosan elhelyezett narrációk segítik a megfelelő „valóság” megformálását.
Goldstein egy másik kezdő rendezővel, a szeszélyes és csillogóan tehetséges Pierre-rel barátkozik össze, akivel versengve igyekeznek kiismerni a vén híradós rókák trükkjeit. Amikor azonban elkészíti első saját riportját – egy ártatlannak tűnő történetet a zálogház világáról –, az váratlanul a politika legfelsőbb köreit is felbőszíti. A filmet rendszerellenes provokációnak bélyegzik, kirúgás helyett azonban két rutinos ügynököt állítanak rá, akiknek egyetlen feladata: ássanak elő róla, amit csak lehet…
Gárdos Péter önéletrajzi ihletésű regénye egyszerre ironikus korrajz és személyes visszatekintés, egy felnőtté válás története a propaganda és a manipuláció világában. Hihetünk-e a saját szemünknek? Meddig tart a valóság, és hol kezdődik a fikció? Miközben Gárdos tükröt tart az elnyomó rendszerek torz világának, számos, ma is égető kérdést vet fel a hatalom és a képek, a média és az azt fogyasztók viszonyáról.
A szerzőről
Gárdos Péter
Gárdos Péter

Gárdos Péter író, forgatókönyvíró és rendező. 1971-ben bölcsész diplomát szerzett az ELTE-n. Kezdetben rendezőasszisztensként dolgozott, de hamarosan saját filmjeit is elkészítette. A filmes munka mellett színházi darabokat is rendez. Számos elismerésben részesült. 1987-ben készült el a Szamárköhögés, amely a kritikusok szerint az egyik legjobb filmje. A film 52 fesztivált megjárt, 26 országban vetítették, és számos díjat nyert. 2005-ben a Porcelánbaba című Lázár Ervin novella-adaptációja elnyerte a 36. Magyar Filmszemle Legjobb rendezőnek járó díját, a Diákzsűri különdíját és a Gene Moskowitz-díjat. 2009-es Tréfa című filmje a 40. Magyar Filmszemlén a Legjobb rendezés díját nyerte. Első regényét, a Hajnali láz-t 34 nyelvre fordították le. A Publishers Weekly és a Booktrade a 2015-ös Londoni Könyvvásár legfontosabb könyvének tartották, és a világ vezető kiadói versengtek érte. Az elmúlt években szinte minden európai országban megjelent, és már Tajvanon, Brazíliában, Kínában, Izraelben és Dél-Koreában is saját nyelven olvasható. A kötet irodalmi díjakat nyert Londonban, Párizsban és Szentpéterváron. 2022-ben megjelent regénye, a Semmelweis Ignác rövid boldogsága hatalmas sikert aratott. A 20. század szenvedéseit megidéző, varázslatos meséje, a Szemérmetlen történetek 2023-ban jelent meg.

Vélemények