Nincs engedélyezve a javascript.
A posztkommunista maffiaállam

A posztkommunista maffiaállam
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Korábbi ár:
990 Ft
Borító ár:
990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
941 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

A posztkommunista maffiaállam címu e-könyv a Magyar polip címmel megjelent tanulmánykötet vezeto tanulmányát tartalmazza.
Leírás
Raktári kód:
138085
ISBN:
9786155274879
EAN:
9786155274879
Gyártó kód:
5070
Megjelenés:
2014.
Oldalszám:
119
Nyelv:
magyar
A posztkommunista maffiaállam címu e-könyv a Magyar polip címmel megjelent tanulmánykötet vezeto tanulmányát tartalmazza. Magyar Bálint 2001-ben ?Magyar polip ? a szervezett felvilág? címmel írt cikket az egészpályás lenyúlást alkalmazó, a jogállam intézményrendszerét szétzülleszto Fideszrol, illetve az általa berendezett világról, ahol a demokratikus intézményrendszer keretei között muködo hatalom maffiamódszerekkel, állami segédlettel terjeszkedik lefelé. Ebben a rendszerben az állam nem a maffia eszköze, hanem maga a maffia, amely az államhatalom teljes fegyvertárát beveti politikai és gazdasági érdekei érvényesítéséért. A cikk megjelenésekor még sokan vitatták az új fogalmi megközelítés helyességét, amelynek kulcskategóriái a ?szervezett felvilág?, a ?maffiamódszereket alkalmazó állam? és a ?politikai családtagok? voltak. 2010-ben azonban a Fidesz?KDNP kétharmados parlamenti többségével jórészt megszuntek a hatalomgyakorlás intézményes korlátai. A párt után az állam is egyetlen személy fennhatósága alá került, aki azóta az engedelmességre kényszerítést már a társadalom egészén alkalmazza. A rendszert leíró új fogalmi keret az elmúlt hónapokban revelációként hatott sok politológusra, szociológusra és közgazdászra. Felmerült a gondolat, hogy ezen az új nyelven lehetne modellszeruen értelmezni a jelenlegi magyar gazdasági és társadalmi viszonyokat. A téma és az annak feldolgozását szolgáló fogalmi keret nemcsak Magyarország, hanem az autokratikus kísérleteknek szintén kitett kelet-európai országok esetében is fontos és idoszeru, hozzájárulhat a volt Szovjetunió utódállamaiban végbemeno folyamatok megértéséhez is.
Vélemények