Nincs engedélyezve a javascript.
Nemzeti irodalom - történelmi emlékezet
A kép illusztráció

Előrendelhető
Várható megjelenés:
2024.11.25.
Borító ár:
5 500 Ft
Kötött ár:
4 950 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Agárdi Péternek, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara professor emeritusának huszadik századi irodalom-, eszme- és művelődéstörténeti tanulmányaiból összeállított kötetét tartja kezében a Tisztelt Olvasó. Az írások az elmúlt 15 évben születtek, közülük a legterjedelmesebb itt jelenik meg először.
Leírás
Raktári kód:
234588
EAN:
9786156604453
Várható megjelenés:
2024.11.25.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
402
Méret [mm]:
165 x 238 x 32
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
680
Agárdi Péternek, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara professor emeritusának huszadik századi irodalom-, eszme- és művelődéstörténeti tanulmányaiból összeállított kötetét tartja kezében a Tisztelt Olvasó. Az írások az elmúlt 15 évben születtek, közülük a legterjedelmesebb itt jelenik meg először. Több foglalkozik József Attilával: ifjúkori termésével, a Hazám című 1937-es költeménnyel, valamint a költő korabeli és 1945 utáni recepciójával, esetenként botrányos, átpolitizált vagy éppen tabusító értelmezésével. A tanulmánykötet meghatározó témája az államszocializmus irodalomszemlélete és művelődéspolitikája. A "főhősök": Aczél György, továbbá két "nagy hatalmú" professzor, Király István és Pándi Pál, valamint a nemzeti kérdésről és a népi írók utódainak mozgalmáról folyt 1956 utáni diskurzus. Az objektivitásra törekvő elemzéseket a szerző személyes emlékezései, történeti adalékai is színezik, amelyek egyúttal töredékes, ugyanakkor önkritikus mozaikképet is nyújtanak immár több mint hat évtizedes pályájáról. A Fejtő Ferencről, Donáth Lászlóról, Gyurkó Lászlóról, Hárs Istvánról (a Magyar Rádió "örökös" elnökéről), Heller Ágnesről, Nyers Rezsőről, Vitányi Ivánról és másokról, illetve a szerző ma is aktív pályatársairól rajzolt informatív, de szubjektív, "alkalmi" portrék külön ciklust képeznek a kötetben. A vitákkal átszőtt könyv az ideológiailag motivált és századunk tízes-húszas éveiben különösen harsány "emlékezetpolitikákkal" szemben a baloldali kultúrafelfogás, a pártállam többarcú, ellentmondásos szellemi életének történelmi távlatból fogalmazott szakszerű elemzésére tesz kísérletet.
Vélemények