Nincs engedélyezve a javascript.
Pszichopatákkal körülvéve
A kép illusztráció

Pszichopatákkal körülvéve

Fordító:

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Borító ár:
5 590 Ft
Kötött ár:
5 031 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Találkoztál már olyan emberrel, aki egyszerre volt karizmatikus és elbűvölő, valamint manipulatív, önző és ravasz? A pszichopatákra pontosan ezek a tulajdonságok jellemzők, és éppen emiatt nagyon veszélyesek.
Leírás
Raktári kód:
236727
EAN:
9789636147556
Megjelenés:
2025.08.05.
Kötésmód:
füles, kartonált
Oldalszám:
280
Méret [mm]:
148 x 210
Nyelv:
magyar
Találkoztál már olyan emberrel, aki egyszerre volt karizmatikus és elbűvölő, valamint manipulatív, önző és ravasz? A pszichopatákra pontosan ezek a tulajdonságok jellemzők, és éppen emiatt nagyon veszélyesek.
Az Idiótákkal körülvéve című nemzetközi bestseller szerzője, Thomas Erikson elárulja, hogyan ismerhetjük fel az életünket megkeserítő pszichopatákat, miként küzdhetünk az érdekvezérelt befolyásolási törekvéseik ellen, és főleg hogyan kerülhetjük el ezeket az embereket nagy ívben.
A szerző a korábbi könyveiből ismert népszerű, négy színen alapuló viselkedésmodellt használja, és részletes példákkal szemlélteti, hogy mit tanácsos tennie a társaság kedvence sárgának, az elemző típusú kéknek, az öntudatos pirosnak és a türelmes zöldnek, ha összeakadnak egy pszichopatával vagy egy profi manipulátorral. Hiszen a manipuláció megjelenhet a pszichopatamentes hétköznapi kapcsolatainkban is.
Ha már unod, hogy kihasználnak, ha eleged van belőle, hogy időről időre a padlón találod magad valaki miatt, vagy úgy érzed, mindig te kerülsz a sor végére, ez a könyv neked szól! A rengeteg, hétköznapi életből vett példa és gyakorlatias tanács segítségével feltárhatod a saját viselkedésed mozgatórugóit, és megvédheted magad attól, hogy a környezetedben élők dróton rángassanak a saját céljaik eléréséhez.
A szerzőről
Thomas Erikson
Thomas Erikson

Thomas Erikson viselkedéskutató és a "Körülvéve..." sorozat bestseller szerzője, amely az emberi viselkedéseket tárgyalja. A sorozatot közel 60 nyelvre fordították le, és több mint 8 millió példányban kelt el. Küldetése, hogy az emberek életét könnyebbé tegye azáltal, hogy növeli önismeretüket, és segít megérteni, mi szükséges a lehető legjobb kommunikáció eléréséhez. Nagyon keresett előadó, évente 120 előadást tart olyan témákban, mint az emberi viselkedések, önismeret, nárcizmus és vezetés.

Egy egyszerű, de hasznos mottó szerint él: „Másokat nem tudsz megváltoztatni, de magadat igen.”  

Thomas húsz éven át írt, mielőtt végre kiadták volna. Íróként való érvényesülés volt az életcélja, ezért soha nem adta fel. Ehelyett új ötleteket tesztelt, finomította írásstílusát, új készségeket sajátított el, szakemberektől kért tanácsot, és évekig hajnali 3-tól dolgozott. Senki sem hitt igazán az írói ambícióiban, ezért neki kellett hinnie önmagában.  

Manapság Thomas Svédország legfordítottabb, még aktív szerzője. Csak Selma Lagerlöf és Astrid Lindgren műveit fordították le több nyelvre. Eddig tizenkét könyvet adott ki – fele regény, fele ismeretterjesztő – és addig fog írni, amíg csak él.  

Thomas szenvedélyes kertész és ha tehetné, egész évben tweedet viselne. Emellett régi Land Roverek gyűjtője. Néhány működik közülük, de a legtöbb nem.

Vélemények