,,Jelen könyv sok fontos, gyakran személyes témával foglalkozik: a családdal, a gyermekneveléssel, a csökkenő termékenységgel, a mentális törékenység járványával, a gyermek- és idősgondozással, valamint a szociális ellátórendszerrel.
Ezekben az a közös, hogy összefuggnek az otthon világával, valamint a hozzá kapcsolódó odafigyelési és gondozási képességek alulértékelésével. [...]
A gondozói munka pozitív társadalmi hatása nyilvánvaló, ugyanakkor általában alulfizetett és alacsony státuszú. Ha az ember válogathat a munkalehetőségek között, miért választaná az érzelmileg megterhelő, rosszul fizetett gondozást?
[...] A könyvem célja az olvasó meggyőzése arról, hogy a nemi egyenlőség korában is lehetséges a gondozási munka státuszának emelése a magán- és a közszférában egyaránt. Mindkettő hátterében a hiányok miatti aggodalom áll: az alacsony születésszám, illetve a gondozási munkaerő hiánya."
David Goodhart (1956) brit író, újságíró, közéleti gondolkodó. Politikatudományból és történelemből szerzett diplomát. Számos újság, köztük a Financial Times tudósítója volt, a BBC Radio 4 szerkesztője. 1995-ben alapította meg a Prospect című közéleti folyóiratot, amelynek hosszú ideig főszerkesztője volt. 2017 óta a Policy Exchange kutatóintézet demográfiai, bevándorlási és integrációs egységének vezetője.
A Kinek a gondja? a szerző trilógiájának harmadik része, melynek korábbi, magyar
kiadásban is megjelent kötetei az Úton hazafelé (2019) és a Fejjel, kézzel, szívvel (2024) a Századvég Kiadó gondozásában láttak napvilágot.